Myjomice 36, 63-600 Kępno 7 : 00 - 16 : 00

Tworzymy piankę poliuratanową od podstaw

Współpracuj z nami
Kim jesteśmy

Jesteśmy firmą Specjalizującą się pianką poliuretanowa wiemy o niej naprawdę wszystko

Specjalizujemy się w przetwórstwie pianki poliuretanowej. Głównym celem realizowanym przez nas jest zaopatrywanie zakładów meblowych w kępnie. piankowe służące do produkcji mebli tapicerowanych. Dysponujemy fachową, kilkudziesięcioosobową wyspecjalizowaną kadrą pracowniczą z wieloletnim doświadczeniem, co pozwala nam sprostać stale rosnącym wymaganiom naszych klientów. Proces technologiczny produkcji w naszej firmie odbywa się przy użyciu nowoczesnych maszyn CNC. Posiadamy własny dział projektowy, klejarnię, szwalnię oraz specjalistyczny transport o pojemności 120 m3

Produkujemy sprężyny Bonellowe i Pocketowe. Dostarczamy produktu wysokiej jakości, o nowoczesnym wzornictwie. Szczególnie starannie dobieramy dostawców materiałów do produkcji.

Kontakt

Image
Image

Pianka poliuretanowa

Pianka (elastyczna pianka poliuretanowa) jest pomocna w realizacji dążenia do zaspokojenia naturalnego pragnienia każdego człowieka - podnoszenia poziomu komfortu w życiu codziennym. Wciąż odkrywane są coraz to nowe właściwości i sposoby zastosowania tego rozpowszechnionego produktu, spełniającego ostre wymogi higieny. Główne zastosowania pianki to: produkcja mebli tapicerowanych materacy (w tym tzw. boneli) i poduszek.

Image

Nowoczesne technologie produkcji i przetwórstwa pianki poliuretanowej

Nowoczesne technologie produkcji i przetwórstwa pianek poszerzyły również horyzonty stylistyki i projektowania mebli - proces ten wpływa na nieustanne podnoszenie walorów użytkowych oraz estetycznych mebli tapicerowanych. Dlatego cześć mebli może pretendować do miana dzieła sztuki .

Image

Sprężyna bonell

Sprężyny bonellowe są wykonane z drutu wysokiej jakości, o średnicy 2,2 mm. Sprężyna w swojej środkowej części jest węższa, niż w części górnej i dolnej. Sprężyny połączone są szeregowo. Sprężyny bonellowe charakteryzują się tym, że posiadają sprężystość progresywną. Są one właściwym rozwiązaniem dla osób o dużej wadze (powyżej 100 kilogramów) gdyż materac z taką sprężyną jest twardszy niż materac z innych sprężyną typu pocket.
Przy zamówieniach seryjnych bonelli istnieje możliwość dopasowania rozmiaru formatek do potrzeb klient

Image

WYKONANIE SPRĘŻYNY TYPU bonell:

drut 2,2- 2,4 mm

Wysokość 90-120 mrn.

4 zwojowe


 
Image

Sprężyna falista

Należą do najbardziej popularnych systemów sprężynowych wykorzystywanych w produkcji mebli tapicerowanych. Sprężyny wykonane są z drutu stalowego i łączone szeregowo w kształt tworzący siedzisko. Takie wkłady zapewniają meblom odpowiednią sztywność, trwałość oraz wygodę użytkowania.

Sprężyny posiadają trzy konfiguracje:
 

Image

Sprężyna falista
typu ALFA

-drut od 2,8 – 4,0 mm

-odległość między falami 19 mm

-wysokość sprężyny falistej 48 mm


 

Image

Sprężyna falista
typu BETA

-drut od 2,8 – 4,0 mm

-odległość między falami 25 mm

-wysokość sprężyny falistej 48 mm


 

Image

Sprężyna falista
typu GAMMA

-drut od 2,8 – 4,0 mm

-odległość między falami 51 mm

-wysokość sprężyny falistej 76 mm


 

Image

Sprężyna pocketowa

Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce. Rzędy sprężyn sklejone są w części środkowej, co pozwala na uzyskanie doskonałej elastyczności punktowej.

WYKONUJEMY FORMATKI: - Jednostrefowe - Wielostrefowe (3,5,7 stref)

Image

WYKONANIE sprężyny Typu POCKET:

- Tkanina polipropylenowa
- Wysokość formatki 80-180 mm (standardowo 120 mm)
- Sprężyny wykonane z drutu 1,6 – 1,8 – 2,0 mm
- Oferujemy formatki w 2 wersjach z tkaniną polipropylenową i bez tkaniny

 
 
 

Sprawdz naszą oferte materacy

Jesteśmy pewni że w naszej ofercie znajdziesz materac który będzie wstanie spełnić twoje wymagania

Katalog Materacy

Wpadłeś na genialny pomysł, gdzie możesz zastosować nasz produkt

Posiadamy wyspecalizowaną kadrę której doświadczenie może się przydać przy twoim produkcjie, jeśli masz pytania napisz lub zadzwoń do nas

Kontakt